Reverse Innovation – tagurpidi innovatsioon vol1

Mõninädal tagasi osalesin koos sajakonna eestlase ja ligi 3300 üldosalejaga üritusel kesk soomes – Nordic Business Forumil. Ettevõtmine kasvatab neljas aasta järjest  äri ja organisatsiooni juhtide nälga niipalju, et 2014 toimub üritus juba Helsingis ning osalejate arv kahekordistub. Võtan siinkohal kokku selle aasta esimese esineja mõtted, lühidalt ja kompaktselt. 

Malcolm Gladwell   Canada päritolu autor ja teaduskirjanik, tuntuimad raamatud

The Tipping Point: How Little Things Make a Big Difference (2000), Blink: The Power of Thinking Without Thinking (2005), Outliers: The Story of Success (2008), What the Dog Saw: And Other Adventures (2009), a collection of his journalism and David and Goliath: Underdogs, Misfits, and the Art of Battling Giants (2013)

Järgnevad mõtted on Gladwelli rohkem lahti kirjutatud  viimases raamatus: 
David and Goliath: Underdogs, Misfits and the Art of Battling Giants
http://amzn.com/B00DL2W7Q4

Gladwell alustas  lekueemia ravimi väljatöötamise raskusest ja mehest nimega Emil “Jay” Freireich, kes tegi tohutu pingutuse laste leukeemia ravi väljatöötamisel 1950ndatel. Kärjääri jooksul 7 korda vallanatud ning vaatamata paljudele vastuseisudele on just tema, tänu kelle julgusele ja järjekindlusele on lekueemiast terveks saamine, eriti väikelaste seas, tulemuslikkus peaaegu 100 protsendiline.
Läbi selle loo tõi ta esile kolm printsiipi, mis aitavad jõuda sotsiaalselt tulemuslike ja inimkonda teenivate lahendusteni.

1. Pakilisus – Mille suhtes on sul valu ja kirg vastuseid ja lahendusi otsida? Ja öelda, et: mul ei ole teist valikut. See on punkt, kus me otsime enda lugu, mis teeb üheaegselt valu ja pakub parima tulemuslikkuse.

2. Julgus – Tulemuslikkus eeldab teatud vastuolu võimalust enamusega, sest igausugused läbimurded tulevad läbi ajaloo vastuolu ja tuult trotsides. See on kriitiline osa edust. 
Mida ma tahan teha? Ilma et peaksin kellegile seetõttu meeldima ja tema nõusolekut ootama…
See on aga tugevate pärusmaa, sest välistamine ja põlgamine on raskesti talutavad.
Kas Sul on julgus võtta vastupanu? 
Ignoratsus on kõige ohtlikum igale suhtele, seetõttu eeldab see  ideaalide eest seismine paratamatult teatud välistamist.

3. Loovus – Edu võib olla ohtlik, kuna see tapab loovuse. Mitmed suurettevõtted on tänaseks ajalugu, sest nende edu oli pimestav ja jäädi nn loorberidele puhakama. Või keskenduti ainult oma positsiooni hoidmisele, selle asemel, et luua ja uusi lahendusi otsida, mis võiksid inimestele kasulikud olla. 
Mitte kundagi ei ole ravimifirmad olnud nii innovatsiooni vaesed, nagu täna, kuigi nende jõukus on tohutu. 
Loovus on kaasa sündinud, seda tuleb praktiseerida päevast päeva.

Millist jõudu on vaja, et minna vastuollu arvamustega nagu “see on võimatu”?

You may also like...

Loading...