Mida tähendab töö kodukontoris? Ennem koju kontori tegemist mõned küsimused.

Tänapäeva töö tegemine on üsImagenagi paindlik. Tänu tehnoloogilistele uuendustele on võimalus läbi interneti ligi pääseda kõigele vajalikule, selleks ei pea kontoris tööd tegema ega.
Kas kodus töö tegemine aga suurendab töötaja efektiivsust ja tulemuslikkust? Mitte tingimata.

1. Paljudele on suhtlemine ja just sotsiaaliseerumine see, mis teeb töö tegemise nauditavaks. Kodus töö tegemine võib olla üksildane.

2. Tagasiside on oluline komponent, mida iga inimene vajab, kas töö on hea võib tuleb pingutada rohkem. Kodus võib see jääda väga ühekülgseks või olematuks.

3. Kodus võib aja ehk tegevsute juhtimine  saada takistuseks asjade ära tegemisel. Kuna kodus oleme iseenda peremehed, võib tekkida probleeme distipliiniga.
Samas kodus töötamise eelis on vähem vahele segamist. Kuigi oleme just iseenda suurimad vaenlased ning seeläbi võib fookuse hoidmine olla keeruline.

4. Kodus ei ole konkreetset kontorit või tööpinda, töö toimub köögis või elutoa diivanil. Laste või teiste koduste tegevused võivad keskendumist segada.

5. Suuremates kontorites on oma IT tehniline tugi. Väheste teadmistega arvutite või printerite vallast võib kodus töötamise teha üsna stressirohkeks.

Kodus töötamine võib tunduda mugava ja hea võimalusena, samas võtta ära just kontori eelised.  Seega kui sina või mõned su tuttavad plaanivad kodus töötamist, võiksid antud punkte silmas pidada. Mitmed omadused on õpitavad ja osadele inimestele ehk kodus töötamine sobibki. Tähtis on silmas pidada, et tulemused ja rahulolu oleksid mõlemas keskkonnas olemas.

You may also like...

Loading...