Müügitegevuse 4 alustala

ImageMüük on õpitav. See oli esimene asi, mida mu juhendaja 10 aastat tagasi ütles, kui müügimehena tööd alustasin. Ühelt poolt võttis öeldu maha pinge, sest alustaja kahtlus, kas saan hakkama asendus teadmisega, et kui olen piisavalt hea õpilane, saan igal juhul hakkama.
10 aastat hiljem usun veelgi rohkem, et hea müügiosksus on rohkem kahe kõrva vahel, kui “müügiguruks” sündimises. 
Kui suurepärasteks müügiinimesteks ei sünnita, siis saadakse selleks läbi meetodite ja strateegiate. Kui edukas müügitegevus kokkuvõtta, siis algab ja lõppeb see kliendi rahuloluga. 

1. Hea ettevõtlus on inimestekeskne. 
Kes ei lähtu kliendi vajadustest, lähtub enda omadest. Kõik teavad müüginimestest lugusid, kus viimased püüavad  midagi pähe määrida. See tegevus on aga heast ja professionaalsest nõuandlikust müügist kaugel. Iga jätkusuutlikku äri keskmeks on klient.

2. Kasum on tagajärg. 
Suurepärase müügioskustega inimesed ei suru midagi peale, vaid lähtuvad ainult sellest, mis on kliendile kõige parem ja kasulikum. Ma pole kohanud klienti, kes ei tahaks suurepärase töö eest maksta, v.a juhul kui eelduseks on juba pettus ja soovimatus tehtu eest maksta jätta.

3. Pühendumine tähendab kõik.
Kui  lihtsustada läbimurret, siis on see –  hea idee, strateegia ning tohutu hulk töötunde. Hea asi sünnib läbi valu. Siinkohal on palju teooriaid, mis ütlevad, et mõtle positiivselt ja kõik laabub. Ongi nii, aga tuleks lisada vana hea töökus, mis viib kõik selle positiivsuse õigete inimeste ja lahendusteni.

4. Õiged tegevused viivad kohale. 
Kui tahad helistada sõbrale, valid just tema telefoni nr ja mitte suvalises järjekorras numbri  ja lootes, et satud õige inimeseni. 

Zig Zigglar oma raamatus “Born To Win” toob ära peamised strateegilised sammud, mis päädivad tegutsemise ja eduga.

# planeeri võitu –  loo selge visioon, mida soovid saavutada. Ilma eesmärkidetta ei ole sul sihti ja ilma sihita ei ole mõõdetavust.

# valmistu võiduks – mõnele on valmistumine ja planeerimine samad asjad, aga tegelikult võib neid näha ka erinevates rollides. Ettevalmistus on enda varustamine õigete vahenditega, teadmistega ning toetades neid konkreetsete plaanidega, saavad  unistused reaalsuseks. 

# eelda võitu – kui oled teinud hea plaani ning põhjalikult valmistunud, on sul  õigus oodata ka võitu.

Müügi kohta on palju materjale ning podcaste, nende kättesaadamine on tahtmise küsimus. Tahad head sissetulekut? Hakka valmistuma, siis tee hea plaan ning tegutse!

You may also like...

Loading...