Kärjäär või kutsumus?

Käesolev nädalal on karjääri nädal. (http://www.kny.ee/) Inimesi utsitatakse  minema karjäärinõustaja juurde, kelle abil need, kes soovivad saaksid selgust oma annetest ja võimalustest. Samuti on teemaks töötajate pikem tööl olemine (aastates) ning rõõm, sellest mida tehakse.

Tundub, et maailmas on peamiselt kolm kategooriat inimesi – need, kes töötavad,  need kes ei tööta, aga otsivad ja siis need, kes ei taha tööd teha.

Kõige raskem on nendega, kes ei taha tööd teha, sest keegi peab neid toitma ja elus hoidma. Igasugune sotsiaalabi, mis jõuab valedesse kätesse nõrgendab ühiskonda veelgi enam. See on nagu steroidid sportlasele, sest tegelikult ei paranda ega aita, ainult stimuleerivad. Inimesed ei õpi, ega omanda midagi. Inimene on mõeldud tööd tegema, muidu hakkab ta rumalusi tegema.

Aga kõik see on sügavam probleem ja filosoofilisem, sest see algab sellest miks ma olen ja mida ma  peaksin tegema? Mis on minu kutsumus? Need ei ole uued küsimused, enamus inimesi arutleb nende üle vähemal või rohkemal määral.

Ma usun, et iga inimene on omal “alal” andekas. Kõigil on midagi anda. Just nimelt anda, sest kogu saamine algab andmisest. Mida lahkema ja avarama andmisega olla, seda rohkem on ka saada.

Kutsumus algab tõdemusega, et ma olen milleski hea, ma veel ei tea, aga ma kavatsen teada saada ja mul on midagi ANDA.

Selleks:

1. Räägi inimestega – küsi neilt tagasisidet, milles nemad näevad sind hea olevat.

2. Õpi – loe raamatuid, blogisid, vaata videosid, kuula podcaste. Väga hea test oma tugevuste leidmiseks on http://www.tmbc.com)

3. Küsi abi. Uurimused näitavad, et edukad inimesed on julged küsijad. Nad ei pelga endast targemaid, vastupidi, nad otsivad inimesi, kes on teatud alal eriti head ning püüavad neist õppida.

Kõik on andekad, me oleme nii Loodud! Me oleme loodud looma!

Karjäärist võib saada kutsumus ja kutsumusest karjäär, alustada tuleks andmisega. Enda aja, huvi ülesnäitamise ja lihtsalt avatud olemisega.

You may also like...

Loading...