Hea koosolek sõltub juhist

Juhid tahavad näha  progressi ja  arengut. Kui koosolekud on ilma arengu või sihita ei oota inimesed ja isegi juhid nendel osalemist. Osad juhid pigem ignoreerivad koosolekuid, selleks et teha “midagi” tähtsamat. Aegajalt on arvamusi, et koosolekud on mõttetud ja ajaraiskamine. Head juhid aga arvavad, et koosolekud hädavajalikud. Nende loomiseks on vajalik kultuur, mis ütleb “need on planeerimise, ennetamiste ja aregu jaoks vältimatud kohtumised.” Nendel osalevad õiged inimesed ja koosolekud on mõtestatud.Image

Milline on HEA koosolek?

Hea koosolek on see, kus osalevad inimesed, kes on koosolekul viibimisest huvitatud. Selle eelduseks on juhi selge nägemus, kellele koosolek mõeldud on, mida sealt saada soovitakse ning mis on panus, mida iga osaleja saab pakkuda. Seega kohal peaks olema panustajad.

Hea koosolek on eesmärgipärane. Miks mida arutatakse? Mis on väärtus, mida otsitakse? Kui laua taga on organisatsiooni teravaimad pliiatsid, siis nende arvamus on just see, mida juht kuulda tahab. Eranditult kõigi ideed on teretulnud.

Hea koosolek on see, kus kõik saavad segamatult oma arvamust avaldada. Kui juht kogub helgemad pead oma laua ümber on ka igal tegijal oma mõtted. Aegajalt ongi juhi ainus ülesanne panna need mõtted lauataga keerlema. Alustada diskussiooni. Küsida küsimusi, mis sunnivad vaatama sügavamale, kus peituvad suurepärased lahendused organisatsiooni arenguks.

Hea koosolek lubab teatavat ärevust ja pinget. Ta väldib isiklikuks minemist, aga annab hoogu kirele.

Hea koosolek on ettevalmistatud 1-2 põhipunktiga, mille suhtes on kogunevatel inimestel võimalus eelnevalt ettevalmistada. Eriti kui räägitakse teemadel, mis on rasked ja keerukad. Näiteks inimesuhete küsimused, tööeetika, konfliktid.

Head koosolekut ei piira aeg. Teame kohtumisi, kus aeg lendab ning 2-3 tundi koosolekuks ei olegi pikk aeg. Kui juht toob koosolekule oma parima, olles entusiastlik ja loov, saab sisu minutitest tähtsamaks.

Kokkuvõtteks ei ole koosolekud inimeste piinamiseks, vaid organisatsiooni arenguks. Koosolekute märksõnadeks võiksid olla – edasiviiv, arvamusterohke, progress, naljakas, kirglik, ideederohke.

 

You may also like...

Loading...