Kaks suurimat väljakutset, kuidas hoida eetilist tasakaalu tänapäeva ettevõtetes…

1. Kuidas saada mitu põlvkonda “samale lehele” seoses eetika ja eetilise käitumisega? See on esimene kord Ameerika ajaloos, kus  5 põlvkonda töötab koos samal ajal. Meil on põlvkonnad nagu beebi boomers, Xpõlvkond, Ypõlvkond, sajandivahetuselapsed ja nüüd digitaalne põlvkond, kes on sündunud peale 1990ndaid.
Kõikidel nenedel põlvkondadel on oma määratlus, taju, arusaam, mis on eetiline mis mitte. Võtmeküsimusteks on aga see, kuidas ettevõte aitab kaasa protsessile, mis loob ühtse “eetilise vundamendi” ning kuidas kasutada põlvkondade tarkust ja kogemusi.

2. Mitte mis on õige ja mis vale, vaid õige vs õige.
Õige vs vale on see, kui väärtusi on rikutud ja ignoreetitud. Seda ei ole väga keeruline tuvastada ja lahendada.
Õige vs õige on, kui kaks põhiväärtust satuvad omavahel vastuollu. Kumbal on õigus? Selleks on vaja rohkemat kui lihtsalt eetika koolitust, sest kindlasti on erinevaid variatsioone väärtustest ja mitte ainult põhiväärtustest, vaid ka nendele lähenemistest.

Teadvustamine – see on  võti sisulisele eetika koolitusele, miks ja  kuidas läheneda nendele ja teistele rasketele küsimustele, mis aitavad  ettevõtetel pühenduda järgmisele – edasijõudnute eetika tasemele.

Autor: Frank Bucaro,CSP,CPAE

Hall of Fame Speaker and Ethics Specialist on Business Ethics★Values Based Leadership Development ★www.frankbucaro.com

Originaal: https://www.linkedin.com/today/post/article/20140428032501-2927051-two-of-the-biggest-ethical-challenges-businesses-face-today-are

tõlkis: Elari Tamm

You may also like...

Loading...