Oled investor või tarbija?

EnergiavampiirPaljud inimesed otsivad võimalusi, kuidas kasvatada oma varandust, kuhu investeerida, kuidas luua väärtust. See on oluline küsimus ja tegevus, aga seekordne postitus on küsitud inimsuhete kontekstis.

Kas ma olen inimsuhetes tarbija või investor? Kas ma aitan inimestel avastada oma potentsiaali, andeid ja positiivsust või olen energiavampiir?

Kindel on aga see, et investoreid hinnatakse kõrgelt, eriti neid, kes julgustavad, innustavad, usuvad ja panustavad.

Tagasisidet ja head sõna ei ole kunagi liiast. Kindlasti ei peaks tagant kiitma töötajat või sõpra, kes puusse paneb, küll aga õige asja tegemine õigel ajal väärib alati tähelepanu. Just nende märkamisse tasub aega investeerida. Nimetan neid õigeid ja õigel ajal tehtud asju “heledateks laikudeks”, mis aitavad teistel inimestel mõista, kuidas oma tööd, suhteid ja äri paremini teha.

Hea töökeskond, perekond ei ole juhused, nende taga on mehed ja naised, kes annavad oma aja, pühendumuse ja ohvri, aga sealjuures omades panustaja mõtteviisi.

Kõige inspireerivam juht ja siinkohal pean silmas perejuhti või koolijuhti või oma elu juhti on entusiastlik juht. Seda inimesed hindavad.

Kuidas saada panustajaks?

1. Lisa väärtust

2. Ole tänulik

3. Ole abivalmis

“On võimatu, et inimene on hea, kui tal puudub õige suhe üldise hüvanguga.” – Thomas Aquinost –

You may also like...

Loading...