Missiooniga äri

Ühel hiljutisel seminaril küsis minu käest osaleja, et kui ettevõtte eesmärk on kasumit teenida, siis jutt teenivast või inimestekesksest juhtimisest on silmakirjalik.

Tõsi, selles osas, et enamus ettevõtjaid teeb tööd selleks, et teenida kasumit ja kasumil ei ole ju midagi viga, sest see annab tiivad – kasvuks, laienemiseks ja investeeringuteks.

Küsija peamine küsimus oli selles, et kuna ettevõtlus on inimeste “ära” kasutamine ning kui seda teha veel sellise õilsa egiidi all, mis ütleb, et hoolime inimestest ja armastame neid, kostub kõik kuidagi vale.

Aga, mis siis, kui ettevõtja või juht teeb tööd mingi missiooniga? Kui eesmärk on vähendada näljahäda või soov on anda võimalust arenguks? Mis siis kui juhi soov on luua lisaväärtust, viia ellu visiooni ja nende väärtustega, mida ühiselt jagatakse?

Ma arvan, et oleme näinud niipalju enesekasupüüdlikke juhte ja ettevõtjaid, et  peaaegu on raske uskuda, et teisti on võimalik.  Hea ja väärtustekeskne ettevõtlus on võimalik, see aga nõuab uut tüüpi juhte, kes juhivad kõrgemal tasemel.

Siin on lugu ühest juhist, kes teeb teisti.

 

 

You may also like...

Loading...