Kuidas alustada vabakutselisena?

Eilsele postitusele tuli mitu head tagasisidet! 🙂  See rõõmustab mind, tänan kõiki kaasa mõtlejaid ja ütlejaid, ma väga hindan, kui saadate emaile, mõtteid millest oleks kasu mulle ja üldsusele. Eriti huvitab mind see, millega Sina praegu maadled ehk mis on peamised probleemid töö, elu ja äri juures. On sul neid? Saada email elari@elaritamm.com ma tahan neist kuulda!

Aga pisut minu tänasest ärielust.

Hommikul ärgates ei olnud mul mingit plaani minna jooksma. Teate lodevuse tunnet, kui kogu keha on tuimust täis ja soovib ainult kohvi? See juhtuski, aga ma sain sellest võitu. Tänu ĂĽhele heale harjumusele, mida olen viimase 3 kuuga endasse sisse ajanud – joon igal hommikul klaasi vett. Hakkasin seda tegema siis, kui Kärt luges ette rida asju, mida vee joomine kõike ennetab. Ăśks nendest oli sĂĽdamehaigused. Lisaks ĂĽks väga hea omandus, mis on ka väga praktiline igasse hommikusse – kĂĽlm vesi äratab ĂĽlesse. Nagu imeväel. Proovi!

Tänase päeva esimeses osas valmistusin peamiselt reedeseks kohvikuketi teenindajate koolitamiseks. Olen välja arendanud teenindaja 10 väärtust, kusjuures mitte reeglit, vaid väärtust. Idee sisu on selles, et reeglid ütlevad mida tohib või ei tohi ja panevad kasti ümber, väärtused jätavad indiviidile ruumi liikumiseks. See on hea eeldus kliendile naeratamiseks ehk aitab paremini mõista, kust  naeratus tuleneb:)

Teise osa päevast keskendusin enesearengule. Peamiselt  teemadel, nagu mida tegelikult tähendab vabakutseline olemine (freelancer) ja kuidas seda olles areneda pro-ks.

Käsil kaks online koolitust, mis on mõnusalt põhjalikud. Need on tasulised programmid, mis on väga mõistliku hinnaga, suurusjärk 30 eurot kuus.

Platform Universtity ja Seth Godini freelanceri teemaline 3 tunnine koolitus.

sethgodin2011

Mõlemad koolitused algasid ĂĽhe ja sama mõttega: selleks, et midagi muutuks, et jõuaksid eesmärgini – tuleb alustada. Minul tehtud, mõnel lugejal vaja alustada.  Mis edasi?

Minu jaoks on olnud see üks kergemaid osi, sest alustada pole kunagi olnud kuigi raske. Pigem on keeruline etapp sõnumi ehk sisu loomine. Kuidas luua sisu, mis oleks relevatne, aktuaalne ja lööv? Seda õpin igapäevaselt juurde. Jagan jooksvalt.

Oluline päevamõte, mis võib olla mõnele lugejale kasulik teada,  seisneb selles,  et alustamiseks ei peaks tingimata töölt lahkuma, vaid internet annab võimalused teha blogimist või keskkondade loomist või midagi muud ehk näiteks uurmistööd, põhitöö kõrvalt. Kusjuures suur osa inimesi, kes unistavad vabakutseline olemisest on just selle taaga taga kinni, sest arvavad, et vabakutseline olemine tähendab töölt lahkumist. Seda aga ei saa just majanduslikel põhjustel endale lubada. Ei peagi, tuleb lihtsalt alustada.

Edu mulle ja sulle:)

You may also like...

Loading...