Kuidas saada paremaks – kõiges?

Mis teeb ühest ettevõtjast suurepärase äriinimese? Kõnelejast hea kõnemehe? Sportlasest parima? Heast juhist suurepärase?

Ed-GordonKuidas saavutavad osad inimesed lihtsalt uskumatuid tulemusi ja viivad ellu võimatuna näivaid eesmärke?

Geoff Colvin kirjutab oma raamatus  Talent is Overrated meie areng ei sõltu niivõrd sellest, millise andega me oleme sündinud, vaid hoopis, millised on harjumused.

Siin on viis fookust, millele parimad keskenduvad:

1 . Tulemuste parandamine läbi treeneri, mentori või mingi ala eksperdi.

2. Pidev ja konstantne enese kordamine ja sundimine. Enamus meist kordab asju, sest need panevad meid ennast hästi tundma. Colvin viitab aga et suurepäraste tulemustega inimesed keskenduvad asjadele, mis ei tule välja ning murravad vanad harjumused, et uutel oleks ruumi.

3. Tagasiside otsimine. Mitte ainult, kas ma teen hästi, halvasti või suurepäraselt, vaid mida, kus ja millal. Sportlase puhul tagasiside on loomulik, see on täpne ja detailine, et tulemused paraneksid. Kontoritöötaja vajab täpseid mõõdikuid, et tulemusi parandada.

4. Mentaalne tasakaal. Keskendumine nõuab pidevat analüüsi, et mitte arutult tegevusi korrata, vaid hoida kvaliteeti ja fookust õigel mõtlemisel ja tegevusel.

5. Distsipliin, hoog ja kirg. Tõsi, vähestel meist on selleks jõudu. See nõuab väga tugevat eneseusku, emotsionaalset, füüsilist ja mentaalset pinget, et jõuda maailma tasemel tulemusteni.

See võib olla nii mõnelegi ettevõttele hea uudis, sest vähesed on nõus pingutama ja andma endast kõik, et saavutada suurepäraseid tulemusi.

Me kõik oleme andekad. Kuid valede harjumustega on anne raisatud kingitus.

Häid harjumusi on raske omandada, kuid nendega on  kerge elada. Halbu harjumusi on kerge omandada, aga nendega on raske elada.

You may also like...

Loading...