Kes on parim trükimasinate valmistaja?

Lugesin raamatut loovusest, brändidest ja uuenduslikkusest. Teos juba mõnda aega vana, aga särtsakas, põnev ja nakkav.  Raamatu autor on Jeremy Gutsche (Trendhunter.com asutaja)  pealkirjaks “Kuidas kasutada kaost – 150 meetodit, kuidas muutuste ajal sütitada innovatsiooni”.

Raamatute lugemisest on minu jaoks kolm kasutegurit

1. Avardab maailma ehk arendab intellektuaalselt, see on kui põgenemine kellegi teise maailma ning seeläbi võimalus innustuda või mitte. Seeläbi midagi muuta. Sest tõelised muutused algavad alati nähtust, siis tekib tunne ja siis muutus.  Sunnivad mugavustsoonist lahkuma, otsima “unikaalsust”.

2. Annavad uusi võimalusi. Alati kui loen ja kirjutan sellest, tulevad kliendid, kontaktid ehk võimalused. Proovi!
3. Inspireerivad midagi tegema kasvõi kirjutama blogi või raamatut või esinema.  Minu esimene raamat on tulekul, mis räägib mehest, kellel ei õnnestunud edukaks saada, aga sai kõike muud. Mind inspireerivad raamatud ja päris inimeste lood!

Koolitajad, juhid, müügiinimesed vajavad inspiratsiooni kasvõi selleks, et kliendiga oleks huvitav rääkida, koosolekud teha värvikamaks või sõpradega arendada uusi teemasid.

Nüüd aga loetust.

Raamatut nimega Kuidas kasutada kaost, soovitan kõigile bärndiloojatele, turundusinimestele, müügiga tegelejatele ja neile, kellel igav. See raamat seda pole.

Loovus on tore asi, eriti kui see toimib. Toodab innovatsiooni, uusi lahendusi ja põnevust.  Kahe aastat last vaadates ei imesta peaaegu kordagi, kuidas ta tuleb selle peale, et hakata tapeedil olevate autodega mängima, ettekujutada et käbi on maja ning nuga on buss. Täiskasvanu aga mõtleb ratsionaalselt ja funktsionaalselt.

Tegelikult on see aga ka innovatsiooni lõpp.

Enamus suuri innovatsioone tuleb just sealt lastemaailmaga sarnasest vabadusest. Populaarne ei ole cool. Mis siis on? Uuenduslik ja unikaalne? Jah. Lausa nakkav.

Võtame või UGG saapad, mis olid algselt Austraalia farmerite jalanõud, täna on neid nähtud jalas Madonnal ja Cameron Diaz’l  ja siis sadadel tuhandetel ülemaailma.

Unikaalsuse otsimine ei ole ühekordne, see on pidev võimalus, mida vähesed kasutavad. Smith Corona olla kuulus trükimasinate tootja, kes tegi maailma parimaid trükimasinaid ja need on seda ka täna. Kuid trükimasinad surid välja. Uusi ideid hinnates tuleb vaadata nende esialgsest puudusest kaugemale.

Võimalik, et uuendused ja innovatsioon on enamjaolt peidus väikestes algustes, seega tuleb otsida väikeseid võimalusi ja mitte keskenduda suurtele ideedele.

Tuleb muuta vaatenurka, sest selle muutmine käivitab ja vormib muutusi. Nii nagu IBM muutis arusaama tootekeskusest kliendikesksuseks ja juhtimist mille keskmes oli moraali tõstmine hoopis edu saavutamise vahendiks.

Lõpetan raamatu esilehel toodud Einsteini reeglitega kaose kohta:

1. Leia lihtsus keset segadust

2. Avasta ebakõlas harmoonia

3. Võimalused peidavad ennast raskuste keskel

Head lugemist:)

You may also like...

Loading...