Kui juhid sünnivad

Alati. Muidugi. Keegi pole näinud ühtegi juhti, kes poleks sündinud. Aga küsimus viitab tegelikult soovile teada, kas inimesed, kes on juhtimises head, saavad selle kaasa oma geenidega?

James Kouzes ja Barry Posner raamatu “The Leadership Challange” autorid viitavad mitmetele uuringutele oma raamatus, mis tõestavad korduvalt, nende sõnul juba sadu kordu, et juhtimine on palju vähem iseloomu omaduste küsimus, vaid oskused, mis määravad juhi taseme. Suurepärane juht ei ole pelgalt kõneosav, empaatiavõimeline, vaid keegi kes küsib õigeid küsimusi ja omab kõnekat visiooni.

Küsisin ühel kohtumisel, kus juhti ei olnud, ainult töötajad, “mida juht teeb?” Ma hakkasin saama vastuseid sellest, milline juht peab olema vrs, mida juht teeb. Nad ei teadnud mida juht teeb, küll aga oli neil umbes 20 erinevat omadust juhile, keda neil polnud kunagi olnud.
Mida teevad suurepärased juhid igapäevaselt? Millised on harjumused, mis tuleb luua, et organisatsioone juhtida ükskõik millises etapis. Mis tähendab, et kui juht saab paremaks ja kõik võidavad?

Olen selleks loonud juhtide seminari, mis keskendub juhi oskustele, mida juht teeb vrs milline juht on.
See ei ole banaalsus, vaid ettevõtteid ja organisatsioone muutavad harjumused ja tegevused.

Tee meile teene, kes omad positsiooni “juht” –  õpi suurepärast juhtimist. Sellest võidavad kõik.

You may also like...

Loading...