El Greco mure

Töö tehtud, vaev nähtud, kuid ei mingit väärilist tunnustust- ei enda ega teiste silmis.

Kõrvalt vaadates on tegevused, mida teeme, lihtsalt tegevused, nad ei ole head ega halvad. Näiteks kingapaela kinni sidumine, järgmine email, muusikainstrumendi häälestamine,  koosolekul istumine, korvpalli trennis palli põrgatamine –  need on protsessi osa, nad loovad midagi homsesse. Iseenesest võivad need olla hästi tehtud või kehvasti, see polegi esmatähtis.

Kui keskendume töö keskel pidevalt oma tehtu väärtuse hindamisele, võime kukkuda krititsismi, andes ära “suure pildi” nägemisvõime või töö rõõmu.

Alguses tuleb lihtsalt luua, nii kaua kuni kaob hirm kriitika ees ja siis vaadata, mis on väärt, mis mitte. Tooda ideid ja lahendusi. Edukas inimene on paindlik tööviiside, mitte väärtuste suhtes.

Kui näed oma elu kui suurt maali, mida see kujutab?

El Greco elutöö ei saanud kohe peale tema surma väärilist tasu. “Vaid tema poeg ja mõni vähetuntud maalikunstnik valmistasid nõrku koopiaid tema töödest,” ütleb Wiki.

Aga…

“Ta [El Greco] on avastanud terve uute võimaluste maailma. Isegi ta ise ei suutnud kõiki neid võimalusi ammendada. Kõik generatsioonid peale teda elavad tema reaalsuses.”

—Julius Meier-Graefe, The Spanish Journey

Kui tulemus ei vääri makstud hinda, mine edasi. Isegi kui keegi kohe ei märka, siis hiljem kindlasti.

You may also like...

Loading...