Ajupestud ostuhullus

Tõsi, ostubuum, ummikud ja üldine kommerts on selle kena rahupüha ülevõtnud, enamuse jaoks.

Nii mõnigi väljendab oma suuremat sorti tüdimust ja otsustab, et see aasta enam kingitusi ei tee ega soovi.

Ma ei varja, et ka mina küsin endalt, kas kink kingi pärast.

Black Friday ehk must reede  on USA-s tänupühade järgne mitteametlik püha, mis aga üsnagi ametlikult avab ostuhulluse. Nimelt kulutati 2008 aastal Mustal reedel  534 miljonit dollarit nüüd seitse aastat hiljem on see summa 1,656 miljardit. (Eesti riigieelarve suurusjärk on 2016 aastal 8,83 miljardit).

Kui palju kulutatakse raha osturallidel, hulludel päevadel ja muidugi jõuludeajal, ma infot ei leidnud, aga olen üsnagi kindel, et see summa kasvab jõudsalt.

Muidugi on tore, kui inimestel läheb paremini, aga veelgi tähtsam on säilitada oma vabadus, teha otsuseid. Aga Must reede nagu ka iga teine hull päev on lõks.

Soodne hind ei ole sama mis, “mul-sul on seda asja päriselt vaja.”

Aga mõtle nii. Kolm miljardit inimest maailmas ei ole kunagi käinud raha taskus kaubanduskeskuses ja mõelnud, kuhu seda kulutada, mida osta järgmiseks…

Muidugi tee kingitusi, see meeldib meile, aga ära lase oma õnne ära võtta kellelgi teisel… lubadustega, mis päriselt midagi ei muuda.

Seda pingevälja saab lahendada ehk nii, et hakkad kingituste peale mõtlema tunduvalt varem, näiteks septembris, ei ole ummikuid, sooduspakkumisi ja saab keskenduda südamega.

Kuidas sina kingituste teemasse suhtud? Jaga minuga.

You may also like...

Loading...