Ühe hüppega õnnelikuks

Kui Sulle pakutakse ühte maagilist rohtu, mis aitaks täita kõik Sinu unistused, kas sooviksid?  Jah või ei.

USA-s küsiti tippsportlaste käest sama küsimus, aga sportlike unistuste võtmes. Kas nad tahaksid võtta võlurohtu, mis tagab neile kõik võidud ja tulemused?

Lisati, et see oleks täiesti illegaalne, aga seda ei suudetaks avastada, seega ei jääks kunagi vahele. Aga ühe asjaoluga, et nad surevad viie aasta pärast.

Pooled sportlased vastasid jah. Kompromiss iseloomuga tähendab valida tee, mis on lihtsam, kiirem ja muidugi ka tulemuslik. Seda arusaama kannab mõtteviis:

  • võitmine on kõik
  • teine koht on kaotaja
  • võida mis iganes hinnaga

Uskumus, et võitmine muudab kõik, muudab olukorra siiski üsna kiiresti koledaks. (Mike Tyson, Tonya Harding). Me näeme “võit ennekõike” mentaliteeti, mis iganes valdkonnas, olgu siis äris või valitsuses. (Tallinna Sadam).

Paljud ei usu, et töö karakteriga on tulemuslikum ja pakub ka oodatud rahuolu, lisaks tulemustele.

Kiireim viis unistustatud saavutusteni, otsetee eduni, eeldab juba iseenesest kompromisse ennkõike printsiibiga, et kõik head asjad kasvatatakse, mitte ei teki.

Samas teame tühja tunnet, mis kaasneb juba mõne hetkega, peale uue unistatud vidina soetamist.

Töö oma karakteri arendamisel, ei ole lihtne, vastupidi see on raskem ja tunduvalt aeganõudvam, kui eales arvame. Kuid protsessis kogetud valu, annabki tulemusele tähenduse, seda ei tee eesmärk omaette, vaid tehtud töö, loodud väärtus.

Olen loonud koolituse, mis aitab lahti mõtestada igal ühel oma tegevusi ja panna need perspektiivi sellega, mida sa tegelikult tahad. Heida pilk peale, see võib olla just sinu võimalus muutusteks.

Otsetee on harva tulemuslik, vastupidi, otsi raskemat, tähendusrikkamat ja suurema väärtusega tööd – see kasvatab iseloomu.

You may also like...

Loading...