Sa oled sisse arvatud

Kui ma ärkan, siis on mu peas päevaplaan. Alustan oma blogiga, siis vastan emailile, kohtun peale lõunat kliendiga. Siis oleks vaja ära teha ka intervjuu ja kolumn lõpuni kirjutada.

Aga siis tuleb mu poeg, kes tahab et aitan tal mänguasja parandada, kõne sõbralt kes tahab arvamust kinnisvara ostu kohta, seejärel saan müügikõne raamatuklubist, tekib küsimus lõunasöögi kohta jms.

Pean hakkama tegema valikuid. Minu plaan on juba muutunud.

Need on kõik tähtsad segajad. Omada paindlikkust võib olla suurepärane võimalus aidata inimesi enda ümber, kuulata ära, teha äri, muuta.

Aga siis tekib küsimus, kuidas saada tehtud oma plaanid?

Sageli ei peagi me oma plaane kaitsma, vastupidi, me peame neid jagama. Tahan teha asju koos inimestega, kes on mu ümber, nendega koostöös, mitte neid välistades.

Jah ma pean oma lubadused endale ja teistele ellu viima. Kuidas seda siiski teha nendega koos, mitte neid ära ajade?

Kaasamine võib tähendada ka seda, et “kui see on sinu jaoks ka oluline, et ma saaksin oma töö tehtud, palun anna mulle 15 minutit aega ja siis palun tule anna oma hinnang.”

Aegajalt näed enda ümber inimesi just segajate, mitte kaasatutena, sest nad ei ole kursis sellega, mis sul on plaanis. Aeg on jagada seda, mis on sinu jaoks oluline ning kaasata neid oma tegevustesse. Räägi sellest, mis sind aitab, mis mitte.

Me ei pea elama oma elu kedagi pidevalt välistades, vaid ennekõike kaasates.

Osad tulevad kaasa, teised liiguvad edasi. Kes on need inimesed, keda oled näinud otsekui segajatena, aga võiksid hoopis kaasata? Räägi nendega oma plaanidest.

Kaasan sind meeleldi oma järgmisele juhtimiskoolitusele 26ndal aprillil, veel on 6 kohta alles (10st). Hind on veel soodne 119 eurot koos käibemaksuga. Vaata täpsemalt www.elaritamm.com/juhtimiskoolitus

You may also like...

Loading...