See on sinu oma

Hiljutises intervjuus ütles üks tippjuhtidest nii:
“See äri ei ole veel lendu läinud, aga ma arvan, et on vaid aja küsimus, millal sellised uued kaupade kättetoimetamise viisid sunnivad meid muutuma.”

Me valime proaktiivse või reaktiivse positsiooni vahel. Proaktiivne tähendab võtta vastutust, otsida lahendusi, mitte probleeme. See ei ole pelgalt initsiatiivi võtmine, vaid ennekõike vastutus töö eest, mida loome ja luua tahame.

Reaktiivne olla tähendab teha seda, mis ette antakse. Uberi juht on reakiivne oma järgmist tööd oodates nii on ka emailile või telefonile vastamine. See ei tähenda, et see on alati halb, aga ainult reaktiivne olemine tähendab reageerimist,  mis võib võtta meilt töö ja soovitud tulemuse, kuna ootamine võib kujuneda pikaks.

Proaktiivne olla on võtta telefon ja helistada, sirutada ennast klientide, sõprade, kuulajate poole ning otsida neid, kes võiksid olla meie teenustest ja toodetest huvitatud.

Proaktiivne tähendab panna oma töö turule ning otsida arengut, ise, ilma luba küsimata.
Paljud ei tee seda, sest see on raske, kuna palju turvalisem on oodata, et keegi sinu järgi küsiks…aga see on peitu pugemine kõigi nende eest, kes sinu tööd ootavad.

Kui ärid ja organisatsioonid lähtuvad sellest, milleks teised neid muutuma sunnivad, tuleb soovitud muutus jõuga ja hilinenult.
Proaktiivsus esitab proaktiivse küsimuse: keda tahame täna kõnetada ning mis on tegevusplaan?

Me vajame sinu tööd, anna sellest meile teada. Ja kui kohe keegi ei oska sinu panust hinnata, otsi edasi, ole järjepidev. See on sinu elu, sina töö, sina vastutad.

Liitu Elari blogilistiga: http://eepurl.com/bvJApD

You may also like...

Loading...