Lojaalsuse hind

Amazon sai kohe äri alguses aru, mida tähendab lojaalsete klientide jõud. Ühe kliendi lojaalsuse võitmiseks kulutasid nad 33 dollarit, mis sest et klient kulutas samal ajal keskmiselt ainult ühe dollari. Nende eesmärk oli anda kliendile selline elamus, et ta tuleks tagasi.

Tellisin hiljuti uue notebooki, sellise ilusa ja 600 leheküljelise, aga see ei jõudnud kohale. Võtsin Amazoniga ühendust, jagasin oma muret. Paraku oli konkreetne toode otsas ja mulle pakuti raha tagasi. Ei mingit viivitust, umbusaldust ega kahtlustavaid küsimusi.

Eile palusin oma naabrimeest appi diivanit tuppa tassima. Ta oli kohe nõus. Pärast 10 minutit otsustasime abikaasaga, et see diivan on meile liiga suur ja ei sobi. Kutsusime naabrimehe taaskord appi. Ta lisas, et kui ümber mõtlete, aitan meeleldi.

Valik on mitte aidata, mitte ehitada, mitte ühendust võtta või siis vastupidi, teha midagi, millest me tahame teistelegi rääkida. See muidugi ei ole lihtne, sest me võime ebaõnnestuda ja saada kriitikat. Mida sa ehitada püüad ja palju maksab lojaalsus sulle?

 

You may also like...

Loading...