Sa veel eksid

Üks on kindel, kõik kes midagi teevad, eksivad – teevad vigu, paneva mööda, kukuvad läbi. Teine, mis on kindel, et need, kes midagi ei tee, kritiseerivad. Kolmas on kindel, et arad ei eksi kunagi.
Nemad ei tee vigu, nemad ei eksi, nemad ei kuku läbi. Sageli ütlevad lausa, et nende läbikukkumised on tööriietes võimalused ja teistel on “L”* täht otsaees.

Seth Godin on öelnud, et võidab see, kes on kukub kõige rohkem läbi.

See ei tähenda üldse seda, et kaotajad on võitjaid. See tähendab, et kui kaotad, kui kukud läbi, julged uuesti alustada.

Kõik, kes on ebaõnnestunud teavad, et uuesti alustamine nõuab suurel määral uut julgust ja vaimset tarkust. “Mõtle, kui see juhtub taas”, arutleb keegi, kes soovib alustada uuesti abielu või äriga.

Tegijal juhtub. Kriitikul ei juhtu.

Pole mitte kedagi, kes ei eksiks. Nii ütleb ka tark kuningas Saalomon, Koguja raamatus (7:20). See ei tähenda, et poleks õiglast inimest. See tähendab, et pole ühtegi inimest, kes saavutab midagi eksimiseta.

Hirm teha vigu on viga. Kui hirm paneb sind tuppa lukutaha, et sa ei eksiks on see aga suurim viga, sest inimese peamine roll on teenida oma Loojat läbi teiste inimeste.
Kui sa oled liikumas eesmärkide ja unistuste suunas on hirm kohal, aga olgu su julgus tegutsemiseks suurem.

*looser (inglise keelne sõna kaotaja kohta)

You may also like...

Loading...