Kuidas tekib jõukus?

Selleks on viis võimalust. Üks ja esimene on mängida lotot. Olgu öeldud kohe, et see on väga halb viis, kuidas raha saada, sest see eeldab et raha saamise aluseks on “võit” aga mitte “töö”. 

Raha ja jõukus ei teki läbi kelleltki raha võtmise, vaid üksteise teenimise. Raha ei võeta, raha tehakse. Sa aitad kedagi, pakud teenust, lood midagi ja saad selle eest tasu. Kõik ärid, mille keskmes ei ole inimeste teenimine, on mõeldud läbikukkumisele juba äri algusest peale. Raha võtmine, ilma teise inimese teenimise, on kuri. 

Teine võimalus on jõuga. Diktaatorid ja gangsterid, suguharud teevad just nii. Kui nad näevad midagi, mis neile meeldib, võtavad nad selle endale. Jõud võib siinkohal tähendada ka jokkskeemide kasutamist. Kellelegi koti pähe tõmbamist. Äri on seda täis. Siinkohal teeb selle keeruliseks see, et need kes jokkikasutasid peavad olema väga valvsad, sest üldiselt kasutatakse nende endi peal samu jokke. Tuleb kaitsta seljatagust. 

Kolmas viis on hulga tsiviliseeritum. Nimelt moodustatakse komitee, kuhu kuuluvad austatud mehed ja naised ja nemad jagavad raha. Muidugi on loodud kriteeriumid ja reeglid, kuidas kes raha saab, aga lõpuks on ikka nii, et komitee lähedased ja nende lähedased kuuluvad raha saajate hulka. Onupoja poliitika. Absoluutne võim muutub korruptiivseks. Samuti on komitee liikmed ühtäkki rikkad. 

Neljas viis on jagada olemasolev raha kõigi vahel ära. Anda kõigile võrdne võimalus. Paraku seda on proovitud, juhtus ikka nii, et kellelgi oli ikka rohkem. Jõukust ei tekkinud. Sotsialistlik Venezuela on väga vaene, nende juhid rikkad. 

Viimane võimalus ei ole täiuslik, aga parim mis meil on. Ettevõtlus. Kui me kõik panustame läbi ettevõtlik olemise teiste inimeste ellu ja loome väärtust juurde, leiame ka suuremat jõukust. Ma ei räägi siinkohal OÜ loomisest, vaid mõtteviisist. Palgatöötaja, kes mõtleb kui ettevõtja on sageli rohkem väärt, kui äppi arendav startupper

Kogu jõukuse aluseks on andmine. Anna ja sulle antakse. Loo suhteid ja raha tuleb. 

Mõtted said inspiratsiooni raamatust “Business secrets from the bible: spiritual success strategies for financial abundance.” Autor Daniel Lapin

You may also like...

Loading...