Kuidas ja kas hakata pihta oma äriga, kui rahakott puuga seljas ei ole?

Sul on unistus, sul on plaan, sul on tahtmine. Aga sul on mure ja see puudutab raha.

Sul on vaja raha, et alustada oma äriga. Aga ennem raha, tuleb selgeks teha, mis see on.

„…seda teavad ju kõik” ütleb keegi.

 “Paber?”

Tõsi, teda trükitakse paberile, aga see, mis ta on ja mida ta esindab on midagi muud.

See on usaldus mehhanism, kus osapooled vahetavad väärtust. Ühel on töö või teenus või toode, mida teine vajab. Raha on tõend, et sa oled vajalik, sinu teenust või toodet hinnatakse. Raha ei ole füüsiline. Raha on vaimne. (mitte religioosne, vaid printsiip kui selline).

Nüüd, aga kust raha saada? Lähtun siinkohal suuremast vaatest, et raha on väärtuse tunnistus. Ma ei lasku sellesse, mis on moraalne raha teenimine või mitte, lähtun sellest, et töötegija on palka väärt. Kui sina teed, mida teised vajavad, saad selle eest tasu.

Nii tehakse raha. Käid tööl, ehitad äri, lood väärtust ja teed raha.

Aga blogiloo suurim mõte on anda sissevaade sellesse, kust leida raha oma äri alustamiseks või ka ehitamiseks.

Kõik ärid ei vaja alustamiseks suurt raha. Siin on palju võimalusi, kuidas alustada minimaalsete kuludega. Rõhuasetus on minimaalsed kulud, eriti kui see mida ehitad on sinu esimene äri.

Alustuseks parim raha, mida oma äri ehitamiseks kasutada on raha, mis tuleb klientidelt, nendelt kes juba hindavad seda, mida teed.

Näiteks pidasin vestlust oma teismelise õepojaga, kes tahaks raha teha. Tema mure on selles, et kõik asjad, millega ta raha teeks on kulukad. Ala joonistaks mobiili kaantele oma pilte vms. Mobiilikaaned maksavad.
Mina aga soovitasin joonistada paberile ja seda, mida inimesed tahavad – neid ennast, perekonna pilte, portreesid. Muidugi on sul vaja olla nišis, aga kujuta ette perekonna pilti, aga joonistatud ja ägeda kiiksuga.

Internet on tasuta. Seal saab oma unistust jagada.

Ja siis, kui sinu äri vajab suurt kapitali, et alustada siis peab keegi sinusse palju uskuma, aga ennekõike sina ise. Olgu see “keegi” siis pank või muu investor.
Kui sinu äri ei vaja suurt kapitali on mõistlik, et alustad harjutatud riskidega. See tähendab rahvakeeles, et hoiad munad on erinevates korvides. Sinu jõukuse allikas on sinu igakuine sissetulek. Alusta sealt.

Kui alustad äri, mis ei vaja suurt kapitali, keskendu maksvale kliendi leidmisele. Hangi endale esimene klient, kes on nõus maksma teenuse või toote eest, mida sa pakud.

Tõsi, see pole lihtne. Aga on ka. Kui keegi on nõus maksma selle eest, mida teed või pakud on ehk vastus selge, sul on väärtust. Väärtuse eest makstakse proportsioonis. Ala kuld on kallis.

Alustuseks…tõsta enda ja oma teenuse väärtust, nii teed raha.

 

You may also like...

Loading...